Poseta Maruševcu i turnir u fubalu

Uvod u Novi zavet, mast. teol. Kornel Fleisz
05.04.23.
Prijemni ispit 2023.
15.04.23.

Povodom turnira u malom fudbalu u Maruševcu koji je bio zakazan za 02.04.2023. studenti Teološkog fakluteta iz Beograda su oformili ekipu od 9 članova, među kojima su bili studenti, bivši student, učenici Gimnazije „Živorad Janković“ i upravnik fakulteta Đorđe Trajkovski. Pristigli smo u Hrvatsku već u petak kako bismo ceo vikend mogli da provedemo zajedno sa domaćinima ovog turnira. Po dolasku u petak popodne smo obišli Zagreb i uživali u znamenitostima ovog grada.

U subotu ujutru su studenti TFB-a uzeli i učešće na bogosluženju. Imali smo priliku da prisutnima iznesemo svoja iskustva sa Bogom, da uputimo kratke duhovne poruke i ohrabrenja, da učestvujemo u panel diskusiji za vreme biblijske pouke, a upravnik TFB-a, Đorđe Trajkovski, imao je poruku iz Božje reči.

Posle bogosluženja i ručka domaćini su nam priredili jednu lepu šetnju i razgledanje okoline. Posebno je lepo bilo videti čuveni dvorac Maruševec. Nakon završetka subotnjeg dana u posebnoj prostoriji bilo je organizovano druženje uz društvene igre, stoni tenis, stoni fudbal i bilijar.

U nedelju rano ujutru je otpočeo turnir. Organizacija turnira je bila na visokom nivou. Organizovan je i prenos celog turnira preko Youtube kanala, tako da su ga mogli pratiti i navijači od svojih kuća. Svi igrači su bili kolegijalni i mogla se primetiti tokom celog turira jedna fer i korektna igra. Na turiru je bilo ukupno 10 ekipa podeljenih u dve grupe. Ekipa TFB-a je u svojoj grupi bila na drugom mestu. Prošli smo sve do polufinala. U polufinalu smo izgubili, tako da smo na kraju turira osvojili 4. mesto.

Iako smo se nadali trofeju na ovom turniru, ipak smo u Beograd poneli lepe utiske sa turnira, nova prijateljstva, ugodne doživljaje celog vikenda, i nadamo se još lepšem druženju na nekom novom turniru.

Bogica Krunić