Studentsko putovanje na Jadransko primorje

Žarko Vujošević, dugogodišnji upravnik Teološkog fakulteta, preminuo je u 58. godini života
03.10.16.
Otvorena tribina „Verska sloboda kao osnovno obeležje crkve i države“
27.10.16.

Studenti Teološkog fakulteta u Beogradu su u septembru ove godine posetili Jadransko primorje. Na putu ka moru obišli su Višegrad i Sutjesku, dok su u povratku posetili Žabljak i proveli popodne na reci Tari. Tokom sedmodnevnog boravka (4-11.9.2016.) u Zelenici, kraj Herceg Novog, organizovano je više izleta: obilazak pećine Sopot, šetnja kroz Perast – jedno od najstarijih naselja u Evropi, poseta Kotoru i razgledanje velelepne luke Porto Montenegro. U organizovanoj vožnji brodom, studenti su videli Plavu Špilju, ostrvo Mamula i završili plovidbu na poznatoj plaži u Žanjicama.

Uz posetu navedenih turističkih lokacija, svakodnevni program je uključivao zajednička bogosluženja, radionice i predavanja koja su se odnosila na hrišćanske vrednosti koje potpomažu i oblikuju kvalitetan studentski život. Ovo studentsko putovanje je uspelo da izgradi kvalitetnije zajedništvo među studentima i da unese preko potrebnu svežinu i entuzijazam na početku nove akademske godine.