Časopis „Teofil“ ponovo u štampi

Otkrića u drevnim zemljama se nastavljaju
08.11.16.
U ime verskih sloboda, dr Džon Grac održao predavanje na Teološkom fakultetu
23.08.17.

teofilPoštovani posetioci internet stranice,

Imamo veliko zadovoljstvo da vas obavestimo da je časopis Teofil, zahvaljujući zalaganju i međusobnoj saradnji profesora i studenata fakulteta, ponovo u štampi. U ovo vreme brzih, pluralističkih promena na svim područjima ljudske teorije i ponašanja, u vreme kada i svaki hrišćanin mora da se suoči sa ostatkom sveta i da mu pruži biblijski utemeljene dokaze u prilog svoje vere, Teološki fakultet Beograd je odlučio da oživi ovaj časopis u nadi da će on biti od koristi za lično usavršavanje u veri i ponašanju.
Kao što izjava vere jednog čoveka može ohrabriti druge da formiraju svoje verovanje, tako jedno teološko mišljenje može podstaknuti razvoj drugih mišljenja. Razmišljanja pojedinaca nikada nisu konačna, a Crkvi su potrebna različita tumačenja da bi se istakla bogata struktura vere. U najboljem slučaju teologija je razgovor, a ne monolog. Zbog toga gajimo iskrenu nadu da će teme ovog časopisa svrstane u rubrikama Živa reč, Teologija, Nauka i Biblija, Moj ugao, Odgovori na pitanja, Intervju i Vesti, biti polazište za lično i kolektivno razmišljanje o Onom koji je objava Božja za kojom svi čeznemo.

Urednik,
Luka Kos, student III godine